10 استراتژی موثر که کلینیک های دندانپزشکی برای جذب بیمار استفاده می کنند.

10 استراتژی موثر که کلینیک های دندانپزشکی برای جذب بیمار استفاده می کنند.
به این محتوا امتیاز دهید

10 استراتژی موثر که کلینیک های دندانپزشکی برای جذب بیمار استفاده می کنند.

 

یکی از مهمترین اقدامات در بازاریابی و جذب بیمار کلینیک های دندانپزشکی جذب بیماران جدید و تقویت روابط با بیماران قبلی می باشد و این موضوع اساس حفظ و اثر بخشی هر کلینیک و کسب و کاری می باشد. اما دانستن این موضوع که از چه روشهایی این نیاز کلینیک خود را برطرف نمایید کار دشواری است، افراد مختلف هرکدام روش خاصی از استراتژی های بازاریابی را به شما پیشنهاد میدهند، و ما در تیم ام بی ای کلینیک 10 مورد از استراتژی هایی که می تواند شما را به موفقیت نزدیک کند اشاره میکنیم.

درک اهمیت بازاریابی کلینیک دندانپزشکی

بازاریابی نقش مهمی در موفقیت هر کسب و کاری از جمله کلینیک های دندانپزشکی دارد. بازاریابی موثر به شما این امکان را می دهد که به مخاطبان بیشتری دست پیدا کنید، ارزش پیشنهادی منحصر به فرد خود را به اشتراک بگذارید و کلینیک خود را از رقبا متمایز کنید. به ایجاد اعتماد، ایجاد اعتبار و افزایش مشارکت بیمار کمک می کند.

تعریف مخاطب هدف

قبل از اجرای هر استراتژی بازاریابی، شناسایی مخاطبان هدف ضروری است. دموگرافیک، علایق و ترجیحات بیماران ایده آل خود را تعیین کنید. این اطلاعات شما را در ایجاد کمپین های بازاریابی شخصی و مرتبط راهنمایی می کند که با مخاطبان هدف شما طنین انداز می شود.

توسعه یک حضور آنلاین قوی

توسعه یک حضور آنلاین قوی

در عصر دیجیتال امروزی، داشتن حضور قوی آنلاین از اهمیت بالایی برخوردار است. با ساختن یک وب سایت حرفه ای برای کلینیک دندانپزشکی خود شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که از نظر بصری جذاب، کاربر پسند و برای موتورهای جستجو بهینه شده است. اطلاعات جامعی در مورد خدمات، موقعیت مکانی، جزئیات تماس و پروفایل کارکنان خود ارائه دهید.

ایجاد محتوای جذاب

بازاریابی محتوا ابزاری قدرتمند برای جذب و آموزش بیماران بالقوه است. محتوای آموزنده و باکیفیت ایجاد کنید که به نگرانی های رایج دندانپزشکی رسیدگی می کند، نکات بهداشت دهان و دندان را ارائه می دهد و تخصص شما را به نمایش می گذارد. کلمات کلیدی مرتبط را به طور طبیعی برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو ترکیب کنید.

استفاده از پلتفرم های رسانه های اجتماعی

پلتفرم های رسانه های اجتماعی روشی مقرون به صرفه برای ارتباط با مخاطبان هدف و تبلیغ کلینیک دندانپزشکی شما ارائه می دهند. پلتفرم هایی را که در میان جمعیت هدف خود محبوب هستند شناسایی کنید و پست ها، ویدیوها و اینفوگرافیک های جذاب ایجاد کنید. تعامل بیمار را تشویق کنید، به نظرات و پیام ها به سرعت پاسخ دهید و محتوای ارزشمند را به طور منظم به اشتراک بگذارید.

استفاده از سئوی محلی

بهینه سازی موتورهای جستجوی محلی (SEO) برای کلینیک های دندانپزشکی که بیماران محلی را هدف قرار می دهند ضروری است. وب سایت و لیست های آنلاین خود را برای کلمات کلیدی محلی، مانند “دندانپزشک بهینه کنید.. بیماران راضی را تشویق کنید تا نظرات مثبت خود را بنویسند، زیرا می توانند به طور قابل توجهی بر رتبه بندی جستجوی محلی تأثیر بگذارند.

پیاده سازی کمپین های بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی به شما این امکان را می دهد که روابط خود را با بیماران فعلی خود تقویت کنید و آنها را در مورد خدمات و پیشنهادات ویژه خود مطلع کنید. یک لیست مشترک ایجاد کنید و خبرنامه های منظم، یادآوری های قرار و پیام های شخصی ارسال کنید. لیست ایمیل خود را بر اساس علایق و ترجیحات بیماران برای کمپین های هدفمند تر تقسیم بندی کنید.

ایجاد روابط با مراجعه کننده

ایجاد روابط قوی با دندانپزشکان ارجاع دهنده می تواند جریان ثابتی از ارجاع بیماران ایجاد کند. در رویدادهای دندانپزشکی محلی شرکت کنید، با سایر متخصصان ارتباط برقرار کنید و در مراقبت از بیمار همکاری کنید. برای تشویق دندانپزشکان ارجاع کننده به توصیه کلینیک شما، مشوق ها یا برنامه های ارجاع متقابل ارائه دهید.

با جامعه خود همراه باشید یکی از مهمترین روش های جذب بیمار

با جامعه خود همراه باشید یکی از مهمترین روش های جذب بیمار

این مشخص است که اگر شما در محدوده شهر تهران اقدام به فعالیت میکنید به دنبال بیماران شهر اصفهان نمی باشید و یا حتی در محدوده کوچکتر اگر در غرب تهران هستید به دنبال مشتریان شرق تهران نمی باشید پس برای آشنایی بیشتر افراد حاضر در شهر و یا محدوده خود باید تعامل بیشتری با آنها داشته باشید ، برای این منظور میتوانید در کارهای عام المنفعه شرکت کنید، یک کلاس در مورد بهداشت دندان در یکی از مدارس و یا آموزشگاه ها برگزار کنید . این موارد به شما کمک میکند تا با نیازهای مردم جامعه خود در زمینه دندانپزشکی بیشتر آشنا شوید و در برخی بازاریابی جذب بیمار های مستقیم و دهان به دهان شرکت داشته باشید.

بازاریابی دیجیتال دندانپزشکی
ادامه مطلب

 

صفحات خود را در رسانه های اجتماعی تشکیل دهید

رسانه های اجتماعی روشی عالی برای دستیابی به بیمماران بالقوه و ایجاد تقویت روابط به شما میدهد. این امر در مورد بیماران موجود نیز صدق میکند.

صفحات خود را در رسانه های اجتماعی تشکیل دهید

زمانی که یک شخص شما را در رسانه های اجتماعی دنبال میکند ، هر شش ماه یک بار شما را نمیبیند بلکه هر روز با شما در ارتباط است و از نحوه کارها و فعالیت شما آگاهی دارند.

در حال حاضر اینستاگرام یک بستر عالی است که از روش های دندانپزشکی میتوان برای ساخت اجتماعات آنلاین بیماران خود از آن استفاده کنید. علاوه بر ارتباط و ایجاد مکالمه ، میتوانید به روزرسانی ها و اطلاعات تماس خود را نیز ارائه دهید.

روی SEO محلی کلینیک خود متمرکز شوید

بهینه سازی موتور جستجو برای کلیه اصطلاحات اساسی دندانپزشکی می تواند به مشاغل شما کمک کند ، اما کلمات کلیدی محلی همان چیزی خواهد بود که واقعاً مشتری های جدید شما را به همراه دارد. چه نتیجه ای دارد که اگر بیمار در شرق کشور شما را پیدا کند و شما در غرب کشور مشغول به فعالیت هستید؟

روی SEO محلی کلینیک خود متمرکز شوید

تقریبا هیچ

SEO محلی راهی برای بازاریابی و جذب بیمار دندانپزشکی است. این بدان معنی است که شما می خواهید به جای “دندانپزشک” یا “بهترین ارتودنتیست سعادت آباد” ، اصطلاحاتی مانند “دندانپزشک سعدات آباد” را رتبه بندی کنید.

این امر  به شما كمك می كند مخاطب مورد نظر خود را كه دقیقاً بر اساس شرایط Googling است پیدا كنید ، و در جستجوی صوتی نیز به شما کمک می دهد ، جایی كه كاربران از Siri یا Alexa درخواست می كنند كه در یافتن دندانپزشك محلی “نزدیك من” به شما كمك كند.

SEO محلی راهی برای بازاریابی و جذب بیمار دندانپزشکی است

سایتی قوی و خوش فرم ایجاد کنید

در حدود 70٪ شانس وجود دارد که اولین تعامل یک بیمار بالقوه با شما در سایت شما باشد ، بنابراین باید یک احساس خوب را ایجاد کند. سایت شما باید حرفه ای به نظر برسد ، برای پیمایش آسان، سازمان یافته عمل کنید و در اطلاعاتی که به بازدید کنندگان ارائه می دهد کاملاً دقیق باشد.

 

سایتی قوی و خوش فرم ایجاد کنید

برای ارائه ارزش افزوده کار خود از بازاریابی محتوا استفاده کنید.

بازاریابی محتوا تمرین استفاده از مطالبی مانند پست های وبلاگ یا کتابهای الکترونیکی برای ورود بازدید کنندگان به سایت شما ، ایجاد روابط با آنها و در نهایت تبدیل آنها به بیماران است.

بازاریابی محتوای سایت در قالب یک بلاگ یا سؤالات متداول به شما فرصتی می دهد تا مرتباً محتوای جدید (و کلمات کلیدی) را به سایت خود اضافه کنید ، رتبه کلی شما را افزایش داده و ترافیک بیشتری را به سایت خود ارسال کنید.

 

چگونه می توانم جذب بیمار دندانپزشکی در کلینیک خود افزایش دهم؟

رقابت بیشتر برای بیماران کمتر می تواند بسیار تیره و تار به نظر برسد مگر اینکه نکات بازاریابی ثابت شده دندانپزشکی برای جذب بیماران جدید را بدانید. ما تمامی ایده بازاریابی دندانپزشکی را گردآوری کرده‌ایم که می‌توانید از آن‌ها برای جذب بیماران بیشتر در مطب خود استفاده کنید.

در حالی که این فهرست ایده‌ها به شما کمک می‌کند بفهمید که چگونه جذب مشتری دندانپزشکی یک کار ساده است، اما نیاز به اقدامی از جانب شما دارد. اگر پست را بخوانید و اقدامی نکنید، این روش‌ها و استراتژی‌ها به شما کمکی نمی‌کنند تا به هدف خود برای جذب بیماران جدید دندانپزشکی و رشد عمل خود برسید.

بهترین روش جذب بیمار

بهترین روش جذب بیمار

اگر نسبت به دیگر کلینیک ها متمایز نباشید، جذب بیماران به یک روش جدید می تواند دشوار باشد. نسبت به جایی که در آن قرار دارید، ممکن است چندین مطب دندانپزشکی در منطقه شما وجود داشته باشد.

یکی از مشکلات این است که اکثر مردم قبلاً یک دندانپزشک دارند که به طور منظم به آنها مراجعه می کنند. دکتر را می شناسند و تمام اطلاعات آنها در پرونده است. پس چرا سراغ شما بیایند؟

فرهنگ دیجیتال
ادامه مطلب

 

شما می توانید با ایجاد یک پیشنهاد منحصر به فرد برای برند خود به عنوان بخشی از روش جذب بیمار، خود را متمایز کنید. بسیاری از اقدامات برای “دندانپزشکی لوکس” انجام می شود تا به آنها کمک کند برجسته شوند.

این ایده عالی است که روی خدمات منحصر به فرد خود و سایر مواردی که شما را متمایز می کند، تمرکز کنید، مانند خدمات پس از ساعت کاری یا اورژانس دندانپزشکی. این موارد را در  بازاریابی دندانپزشکی خود از جمله رسانه های اجتماعی و وب سایت خود برجسته کنید.

 

به روز نگه داشتن فن آوری های مطب خود به جذب بیماران جدید نیز کمک می کند و بیماران موجود را حفظ می کند. علاوه بر استفاده از تمام فناوری های دندانپزشکی فعلی، حتماً در وب سایت دندانپزشکی خود به مردم اطلاع دهید که از این فناوری های روز استفاده می کنید. مردم دوست دارند نزد دندانپزشکی بروند که در مورد فناوری به روز است، زیرا، اجازه دهید با آن روبرو شویم، این فناوری به منظور ایجاد تجربه بهتر بیمار است.

 

کمپین های AdWords را اجرا کنید

Google AdWords یک پلت فرم قوی برای پرداخت به ازای هر کلیک است که به شما امکان می دهد تبلیغ خود را برای کاربرانی که در جستجوی کلمات کلیدی خاصی هستند نمایش داده شود.

اگر آنها به دنبال “دندانپزشک قلهک” هستند ، تبلیغ شما برای منطقه قلهک می تواند درست ظاهر شود.

هنگام استفاده از کمپین های AdWords ، مطمئناً می خواهید کلمات کلیدی مبتنی بر مکان را هدف قرار دهید تا ارتباط مکان های تبلیغی خود افزایش یابد. برای برجسته کردن پیشنهادات منحصر به فرد یا سایر ویژگی های تمرین خود که شما را از هم جدا می کند ، از توضیحات و عناوین خود استفاده کنید.

کارت پستال و پیشنهادات خود را برای مشتریانتان ارسال کنید.

مطب دندانپزشکی مزیت بزرگی نسبت به بسیاری از مشاغل دیگر دارد. آنها می دانند که مخاطبان آنها محلی خواهند بود. به همین دلیل ، اگر کارت پستال یا پیشنهادهای پستی را به افرادی که در شعاع مشخصی از دفتر شما قرار دارند ارسال می کنید ، می دانید که حتما به مخاطب هدف خود خواهید رسید.

کارت پستال و پیشنهادات خود را برای مشتریانتان ارسال کنید.

به هر حال همه نیاز به مراقبت خوب دندان دارند.

یادآوری قرار ملاقات

رشد تمرین شما فقط در جذب بیماران جدید نیست. حفظ روابط با بیماران موجود شما به همان اندازه اهمیت دارد.

ارسال یادآوری قرار ملاقات – یا یادآوری برای تعیین وقت ملاقات – روشی مناسب برای شرکت مجدد و یک روش مطمئن برای اطمینان از دریافت مراقبت های مورد نیاز آنها است.

 • یادآوری قرار ملاقات می تواند به شکل زیر باشد:
 • پیامک
 • پیام اینترنتی
 • تماس تلفنی (این ممکن است حداقل روش مورد نظر باشد)
 • کارت های نوبت (همیشه خطر از بین رفتن یا تأخیر در برنامه وجود دارد)
 • بسیاری از شیوه ها از ترکیبی از یادآوری فیزیکی مانند کارت پستال با یادآوری دیجیتالی مانند ایمیل یا متن استفاده می کنند.

کمپین های بازاریابی و جذب بیمار

بازاریابی مجدد عملی برای دستیابی به کاربرانی است که قبلاً با آنها رابطه قبلی دارید و تلاش می کنید تا آنها را به یک اقدام خاص تبدیل کنید. برای اینکه کاربران بتوانند از کارت بانکی خود استفاده کنند و یا برای ارتباط با بیماران احتمالی که سایت شما را بررسی کرده اند اما تبدیل نشده اند ، می توانید از بازاریابی و روشهای جذب بیمار استفاده کنید.

تبلیغات اینستاگرامی یکی از بهترین سیستم عامل ها برای بازآرایی مجدد است ، این امکان را به شما می دهد تا بر اساس فعالیت خاص در سایت خود یا با بارگذاری مخاطبان سفارشی ، مجدداً از آن استفاده کنید.

کلمات کلیدی خود را متنوع کنید

کلمات کلیدی خود را متنوع کنید

اگر می خواهید سایت شما فرصتی برای کسب رتبه خوب در موتورهای جستجو داشته باشد ، تحقیقات کلمات کلیدی ضروری است. و در حالی که شما کاملاً باید برای اصول اولیه مانند “دندانپزشک سیدخندان” فکر کنید ، باید در خارج از صندوق نیز فکر کنید. کلمات کلیدی خود را متنوع کنید.

روشهای بازاریابی و جذب بیمار دندانپزشکی

برای مثال در نظر گرفتن کلمات کلیدی اضطراری یک استراتژی عالی است. “کشیدن اضطراری دندان ” و “دندان شکسته اورژانسی” نمونه های خوبی هستند شما حتی می توانید سعی کنید برای “دندانپزشک باز در آخر هفته” رتبه بندی کنید.

اهمیت بومی سازی یک برند جهانی
ادامه مطلب

توجه داشته باشید که هرگونه خدمات اضطراری احتمال جستجوی بیشتر از طریق جستجوی صوتی بیشتر است ، و متناسب با آن کلید واژه را تنظیم کنید.

بازاریابی بیمار دندانپزشکی

روشهای مختلف زیادی برای انجام بازاریابی جذب بیمار دندانپزشکی وجود دارد و این ده مورد همه موثر هستند. بهترین شرط شما این است که همیشه بررسی کنید که رقبای شما چه کاری انجام می دهد ، و اینکه می توانید چه چیزی را ارائه دهید تا بی نظیر و متفاوت است.

دانش تان در مورد بیماران را سرلوحه کار خود قرار دهید و از این اطلاعات برای ارتباط با آنها در سکوهای مورد نظر خود استفاده کنید ، کلمات کلیدی را که به نظرتان جستجو می کنند ، هدف گذاری کنید و در رویدادهای مختلف که فکر میکنید مشتریان بالقوه شما شرکت می کنند شرکت کنید.

از ترکیبی از استراتژی های مختلف استفاده کنید که به بهترین وجه برای فعالیت شما و بیمارانی که می خواهید جذب کنید ،و شاهد افزایش قرار ملاقات ها خواهید بود.

برای ایجاد یک برنامه جامع بازاریابی یا کمپین PPC برای بازاریابی بیمار دندانپزشک خود به کمی کمک نیاز دارید؟ ما تجربه و اشتیاق را برای کمک به شما داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

میزبانی رویدادهای آموزشی و وبینارها

رویدادهای آموزشی و وبینارها فرصتی برای نشان دادن تخصص خود و آموزش جامعه در مورد بهداشت دهان و دندان فراهم می کنند. کارگاه‌ها، سمینارها یا وبینارها را با موضوعاتی مانند بهداشت دندان، دندانپزشکی زیبایی یا ارتودنسی برگزار کنید. این رویدادها را از طریق وب سایت، پلتفرم های رسانه های اجتماعی و کمپین های بازاریابی ایمیلی تبلیغ کنید.

ادغام بازاریابی ویدئویی

ادغام بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدئویی روشی جذاب و موثر برای برقراری ارتباط با مخاطبان است. ویدیوهای آموزنده و جذاب بصری ایجاد کنید که خدمات شما را برجسته می کند، تیم شما را معرفی می کند و به نگرانی های رایج دندانپزشکی می پردازد. این ویدیوها را در وب سایت، پلتفرم های رسانه های اجتماعی و پلتفرم های اشتراک گذاری ویدیو مانند YouTube به اشتراک بگذارید.

ردیابی و تجزیه و تحلیل نتایج

برای اندازه گیری اثربخشی تلاش های بازاریابی خود، معیارهای کلیدی را ردیابی و تجزیه و تحلیل کنید. از ابزارهایی مانند Google Analytics برای نظارت بر ترافیک وب سایت، نرخ تبدیل و رفتار کاربر استفاده کنید. موفقیت هر کمپین بازاریابی را ارزیابی کنید و تنظیمات مبتنی بر داده را برای بهینه سازی استراتژی های خود انجام دهید.

استخدام آژانس بازاریابی دندانپزشکی

اگر مدیریت تلاش های بازاریابی خود را در داخل چالش برانگیز می دانید، استخدام یک دندانپزشک را در نظر بگیرید. آژانس بازاریابی این آژانس ها در بازاریابی کلینیک دندانپزشکی تخصص دارند و می توانند در توسعه و اجرای استراتژی های بازاریابی جامع متناسب با اهداف خاص شما تخصص ارائه دهند.

نتیجه

بازاریابی موثر برای کلینیک های دندانپزشکی برای جذب بیماران جدید و ایجاد پایگاه قوی برای بیماران ضروری است. با اجرای استراتژی های ذکر شده در این مقاله، می توانید تلاش های بازاریابی کلینیک دندانپزشکی خود را افزایش دهید و در یک بازار رقابتی برجسته شوید. به یاد داشته باشید که به طور مداوم استراتژی های بازاریابی خود را ارزیابی و تنظیم کنید تا مرتبط بمانید و نتایج را به حداکثر برسانید.

چگونه می توانم دید آنلاین کلینیک دندانپزشکی خود را بهبود بخشم؟

سوالات متداول

 1. چگونه می توانم دید آنلاین کلینیک دندانپزشکی خود را بهبود بخشم؟

برای بهبود دید آنلاین خود، روی بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) تمرکز کنید، محتوای جذاب ایجاد کنید، پروفایل های رسانه های اجتماعی خود را فعالانه مدیریت کنید و نظرات بیماران را تشویق کنید.

 1. آیا بازاریابی شبکه های اجتماعی برای کلینیک های دندانپزشکی موثر است؟

بله، بازاریابی شبکه های اجتماعی می تواند برای کلینیک های دندانپزشکی بسیار موثر باشد. این به شما امکان می دهد با مخاطبان هدف خود درگیر شوید، خدمات خود را به نمایش بگذارید و آگاهی از برند ایجاد کنید.

 1. هر چند وقت یکبار باید برای بیمارانم خبرنامه بفرستم؟

دفعات ارسال خبرنامه ممکن است متفاوت باشد، اما حداقل یک بار در ماه سعی کنید در ذهن بیماران خود باشید.

 1. چگونه می توانم ارجاع بیمار از سایر دندانپزشکان را تشویق کنم؟

با شرکت در رویدادهای دندانپزشکی، همکاری در مراقبت از بیمار، و ارائه برنامه های ارجاع متقابل، با دندانپزشکان ارجاع کننده روابط قوی ایجاد کنید.

 1. برای اندازه گیری موفقیت تلاش های بازاریابی خود، چه معیارهایی را باید دنبال کنم؟

معیارهای کلیدی برای ردیابی شامل ترافیک وب سایت، نرخ تبدیل، نرخ کلیک، تعامل در رسانه های اجتماعی، و نظرات و توصیفات بیماران است.

 

درباره نویسنده

پست های مرتبط

11 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

لطفا عبارت زیر را پاسخ دهید *